FITNESS A ZDRAVIE

Viete čo všetko spôsobuje nedostatok jódu?

nedostatok jodu

Nedostatok vitamínov a minerálov sa prejaví na našom zdraví a aj vzhľade. Možno ale nie každý vie, aký dôležitý je jód pre ľudské telo. Jeho deficit môže spôsobiť aj vážne problémy.

JÓDU MÁ BYŤ AKURÁT

Aj keď je nedostatok jódu nebezpečný, problémy vie narobiť aj jeho prebytok. Nedostatok sa prejavuje únavou, podráždenosťou, malátnosťou, nesústredenosťou, priberaním, bolesťou svalov, poruchami štítnej žľazy.

Jód je dôležitý pre správny vývoj mozgu aj pohybovej sústavy. Pozor si treba dávať hlavne v tehotenstve, podstatný je pre matku, ale aj pre zdravý vývoj nenarodeného dieťaťa.

Nezabúdajte, že všetkého veľa škodí a preháňať to netreba ani s jódom. Keď je ho priveľa, môžu sa objaviť zdravotné problémy ako nadmerné potenie, rýchly úbytok hmotnosti, pocity úzkosti a nepokoja, únava, vypadávanie vlasov alebo poruchy srdcovej činnosti.

Treba tak dodržiavať odporúčané dávky. Denná dávka pre dospelého človeka je cca 150 mikrogramov, všeobecne sa odporúčajú 2 mikrogramy na kilogram hmotnosti.

AKO DOPLNIŤ JÓD

V prípade, že konzumujete vyváženú a pestrú stravu nemali by ste mať problém s nedostatkom vitamínov či minerálov a teda ani s jódom. Bohaté na jód sú hlavne morské ryby, mali by ale byť čerstvé.

Rovnako to platí aj pri iných morských plodoch a riasach. V zamrazených rybách sa totiž jód nachádza len v minimálnom množstve. Pri varení používajte  jódovú soľ, čerstvé bylinky ako je bazalka či cesnak.

Na doplnenie jóduvhodné výživové doplnky ako Jódaqua. Tento produkt obsahuje biologicky aktívny jód vyťažený v Maďarsku.

Odporúčanú dennú dávku stačí každý deň pomiešať s vodou, džúsom alebo čajom a vypiť. Vhodný aj pre tehotné ženy a vývoj nenarodeného dieťaťa.

JÓDAQUA 200 ML

jod vyzivovy doplnok

  • 100% biologický prírodný jód v tekutej forme
  • s vysokým obsahom biologicky aktívneho jódu.
  • Obsiahnuté mikro a makroelementy pomáhajú k lepšiemu vbudovaniu jódu do organizmu a aktivujú hormonálnu a enzýmovú sústavu.

Comment here