BEAUTY

Biokozmetika a prírodná kozmetika. Prečo ich používať?

prirodna bio kozmetika

Veľa ľudí sa pýta, prečo používať bio a prírodnú kozmetiku. Aké má táto kozmetika benefity? Nie je za jej masívnou propagáciou len reklama a snaha prilákať zákazníkov? Určite nie!

Prírodná a bio kozmetika je totiž naozaj kvalitná a označenie „úžasná“ si tiež zaslúži. Avšak medzi prírodnou a bio kozmetikou je rozdiel, ktorý Vám objasníme v nasledujúcich riadkoch. 

Aký je rozdiel medzi bio kozmetikou a prírodnou kozmetikou? 

Bio kozmetika obsahuje výhradne zložky z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ako napríklad silice z kvetov a extrakty z bylín. V žiadnom prípade v nej nenájdete toxíny, chemické zložky, emulganty, či časti zvierat. Všetky zložky, ktoré bio kozmetika obsahuje, podliehajú veľmi prísnej kontrole. Nemôže sa teda stať, že by sa v nej objavili nekvalitné alebo škodlivé prísady. 

A čo prírodná kozmetika? Kým kvalita bio kozmetiky je potvrdzovaná rôznymi certifikátmi, s prírodnou kozmetikou je to trochu inak. Tá je síce takisto vyrobená z prírodných extraktov a zložiek, no môžu sa v nej objaviť aj syntetické chemické látky. To znamená, že prírodná kozmetika nie je certifikovaná.

Prečo používať bio kozmetiku a prírodnú kozmetiku 

Účinkov bio kozmetiky a jej prínosov na ľudskú pleť je určite dosť. V prvom rade sa bio kozmetika podieľa na utváraní akejsi vnútornej rovnováhy v ľudskej pokožke. Plne tiež podporuje samo regeneračnú schopnosť pleti. Pri používaní biokozmetiky sa pleť vlastne stáva krásnou svojim najprirodzenejším spôsobom! Aké sú jej ďalšie výhody? 

  • Vďaka svojmu „čistému“ zloženiu je ideálna aj pre deti, alergikov a ľudí s citlivou pleťou.
  • Poteší aj vegetariánov a vegánov, keďže neobsahuje časti zvierat. 
  • Pri jej používaní nehrozí riziko vzniku rakoviny. Naopak, prísunom chémie do tela z klasickej kozmetiky sa riziko vzniku rakoviny zvyšuje. 
  • Jej zložky sú prísne kontrolované. Vždy teda viete, čo kupujete. 

A to v dnešnej dobe, plnej chémie a toxínov, naozaj nie je málo! Tak čo, vyskúšate biokozmetiku aj Vy? 

prirodna kozmetika bio natural

Comment here